Polícia objasnila násilnú smrť ženy v Košiciach

Košice 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Ženu znásilnili a zabili traja mladíci

Polícii sa podarilo objasniť smrť ženy, ktorej telo bolo nájdené ešte 19. mája tohto roka na Alejovej ulici v Košiciach. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Policajný kriminálny vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil v tejto súvislosti troch mladých mužov z Medzeva, okres Košice – okolie vo veku 17, 20 a 22 rokov z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zo zločinu znásilnenia spáchaných formou spolupáchateľstva,” uviedla Mésarová.

Vyšetrovaním bolo podľa jej slov zistené, že pred úmrtím 44-ročnej ženy z Košíc došlo k jej znásilneniu. “Pitva preukázala, že bezprostrednou príčinou smrti bol šok po úraze a krvácaní pri devastačnom poranení tváre a zlomeninách kostí lebky. Rozsiahle devastačné poranenie tváre bolo spôsobené druhou osobou. Dané poranenie hlavy bolo vzhľadom na jeho rozsah smrteľné,” priblížila krajská policajná hovorkyňa.

Obvinení muži boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im podľa Mésarovej hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. V prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.