Bratislava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto: fb Polícia SR)
 
Denník N trvá na tom, že sa Bödör podieľal na sledovaní novinárov. Informácie o tom mala získať zo svojich informačných zdrojov Monika Tódová 

Na snímke policajný prezident Milan Lučanský

Národná kriminálna agentúra (NAKA) podozrieva podľa Denníka N v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra. Ako ďalej denník informoval, pred niekoľkými dňami vydal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry príkaz na zatknutie Bödöra, dôvodom bolo, že ho chceli vypučúvať. “Bödör sa to dozvedel a sám prišiel na políciu s vyhlásením, že je pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Policajtov aj prokuratúru prekvapilo, ako je možné, že o svojom zadržaní vedel. “S Bödörom sa dohodli, že ho vypočujú, už ho preto nezadržali,” informoval denník.
 
Polícia už stráca trpezlivosť
Podozrenia voči Bödörovi podľa denníka súvisia s tým, že aj on sa údajne nejakým spôsobom podieľal na sledovaní viacerých slovenských novinárov. “Sledovanie novinárov si asi rok pred vraždou objednal Marian Kočner u bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. Ten ako utajený svedok spolupracuje s políciou,” pripomína denník s tým, že Bödör priznal, že na políciu prišiel sám. “Hovorí však, že nie preto, že by mal informácie z vyšetrovacieho tímu o tom, že ho idú zadržať. To, že išiel sám od seba na políciu, nepovažuje za neštandardné. Bödör hovorí, že je pripravený s políciou spolupracovať a informácie, že by mal mať niečo spoločné s vraždou, sa ho dotýkajú. O vražde podľa jeho slov nič nevie, ani o sledovaní novinárov,” informuje denník.
Monika Tódová však uvádza, že podľa jej informácií sa Bödör podieľal na vražde buď financovaním sledovania novinárov, alebo bol do ich sledovania zaangažovaný aj on osobne.
Policajný prezident Milan Lučanský je podľa denníka rozhorčený a sklamaný z toho, že unikajú také podstatné informácie napriek tomu, že vo vyšetrovacom tíme boli prijaté opatrenia. Pre rádio Express policajná hovorkyňa uviedla, že Denník N neinformuje v tejto súvislosti korektne a informátori, ktorí posúvajú informácie novinárke Monike Tódovej, tak zjavne robia s cieľom marenia vyšetrovania vraždy Kuciaka a jeho snúbenice.
 
Lučanský žiada médiá, aby žiadne uniknuté informácie nezverejňovali
Policajný zbor SR na svojej sociálnej sieti zverejnil v tejto súvislosti tiež komentár policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý sa ohradil voči článku na portáli aktuality.sk:
“Zostal som zaskočený dnešným komentárom na portáli Aktuality.sk, ktorý hovorí o „mafiánskych únikoch“ z prostredia polície. Udalosti dnešného dňa, o ktorých bola verejnosť informovaná prostredníctvom všetkých médií, vzbudzujú vo mne podozrenie, či za únikom informácií nie sú osoby, ktoré chcú mňa ako prezidenta Policajného zboru zdiskreditovať, lebo im moje rozhodnutia nevyhovujú. Je to nepríjemné, že do siete možnej manipulácie sa svojim komentárom zaplietla práve redakcia, pre ktorú písal zavraždený Ján Kuciak. V každom prípade som urobil a urobím aj ďalšie opatrenia, aby k žiadnym únikom nedochádzalo. Opätovne žiadam médiá, aby žiadne uniknuté informácie nezverejňovali a ich pôvodcov nahlásili kompetentným orgánom, aby mohli byť potrestaní.”
“Za pár mesiacov vo funkcii som zrealizoval zásadné zmeny, o ktorých sa širokej verejnosti pred časom ani nemohlo snívať. Nekompromisne som postupoval voči tým, ktorí stratili nielen moju dôveru, ale aj dôveru verejnosti. Nečudujme sa preto, ak ktokoľvek, koho som sa dotkol, bude používať spravodajské praktiky na pošpinenie môjho mena. Médiá musia byť obozretné.
Ohľadom mojej minulosti uvediem len toľko, že som bojoval s mafiánskymi skupinami v časoch, keď vraždy na objednávku boli kultúrou našej krajiny. Spoločne s kolegami som ich porazil, nikdy som nestál o verejnú úctu a reflektory, vždy mi išlo o spravodlivosť a zákonnosť. Tým sa riadim naďalej a neplánujem na tom nič zmeniť.”, uzavrel Lučanský.
Príspevok Polícia: Niekto posúva informácie Tódovej so zjavným cieľom mariť vyšetrovanie vraždy Kuciaka a jeho snúbenice zobrazený najskôr Hlavné správy.