Londýn 16. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/PA/AP/Niall Carson)

Britská polícia nepovažuje smrť Dolores O’Riordan, speváčky známej írskej skupiny Cranberries, za podozrivú.
Našli ju v pondelok ráno mŕtvu v londýnskom hoteli a polícia jej smrť sprvu označila za “nevyjasnenú”. V utorok však oznámila, že nič podozrivé neobjavila. Prípad prevzal koroner s cieľom určiť príčinu smrti.
Na snímke Dolores O’Riordan

Agentúra AP pripomína, že O’Riordan roky trpela duševnými a fyzickými zdravotnými problémami. V roku 2017 museli Cranberries skrátiť svetové turné vzhľadom na jej problémy s chrbticou.
Štyridsaťšesťročná írska speváčka bola v Londýne, aby nahrala vokály pre cover verziu hitu Zombie od Cranberries, na ktorej v štúdiu pracovala losangelská kapela Bad Wolves.
Dan Waite z hudobného vydavateľstva Eleven Seven uviedol, že O’Riordan mu nechala v pondelok skoro ráno hlasový odkaz, že sa teší na nahrávanie. Znela podľa neho “plná života, žartovala a bola celá rada, že budúci týždeň navštívi mňa a moju manželku”.
Kapela Cranberries vznikla v Limericku na konci 80. rokov a svetovú slávu si získala hitmi Zombie, Dreams, Salvation alebo Linger. Írsky premiér Leo Varadkar uviedol, že “pre kohokoľvek, kto vyrástol v Írsku v 90. rokoch, bola Dolores O’Riordan hlasom jednej generácie”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.