Bratislava 23. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Tomáš Doboš)
 
Polícia naďalej intenzívne vyšetruje príčiny silného výbuchu v zdravotnom stredisku v bratislavskej Vrakuni, ku ktorému došlo koncom júla.

Ilustračné foto

“Vyšetrovanie prípadu pokračuje, v rámci ktorého naďalej prebieha znalecké skúmanie. Po prijatí záverov znaleckého skúmania a vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ Policajného zboru v súlade s Trestným poriadkom vo veci rozhodne,” uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Lucia Mihalíková.
“Mestská časť, ako prisľúbila, skoro presne do mesiaca a dňa zrekonštruovala fasádu, okná, ako aj vstupné dvere. Vnútorné priestory postupne opravujeme a dúfam k 1. októbru tam už bude môcť prevádzka pokračovať. Zatiaľ boli pedikúre poskytnuté náhradné priestory,” povedal pre TASR starosta Vrakune Martin Kuruc.
Výbuch nastal v pondelok 23. júla okolo piatej hodiny ráno a zobudil miestnych obyvateľov. Pri explózii sa nikto nezranil, napriek tomu, že v blízkosti je autobusová zastávka. Výbuch poškodil aj viacero blízko zaparkovaných áut. Po incidente zasahovalo na mieste množstvo hasičských áut a príslušníkov polície. Poškodená časť zdravotného strediska bola dokončená prednedávnom.
 
Príspevok Polícia naďalej vyšetruje príčiny výbuchu v zdravotnom stredisku vo Vrakuni zobrazený najskôr Hlavné správy.