Bratislava 21. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Mizíkovi hrozí v prípade dokázania viny trest vo výške troch až šiestich rokov
Polícia stále vyšetruje prípad poslanca Národnej rady (NR) SR Stanislava M. (ĽSNS), ktorého vyšetrovateľ obvinil z dvoch extrémistických trestných činov. V prípade dokázania viny môže stráviť za mrežami tri až šesť rokov. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.
Na snímke poslanec NR SR Stanislav Mizík (ĽSNS)

„Vyšetrovanie predmetnej trestnej veci doposiaľ skončené nebolo, nachádza sa v štádiu prípravného konania,“ povedal Wäldl pre TASR. Polícia obvinila Stanislava M. z trestného činu výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s trestným činom hanobenia národa, rasy a presvedčenia.
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol poslancovi obvinenie v apríli tohto roka. Polícia vtedy zaisťovala dôkazy aj v jeho poslaneckej kancelárii, a to aj za jeho účasti.
Obvineniu v súčasnosti čelí aj ďalší poslanec parlamentu za ĽSNS Milan M. V tomto prípade polícia ukončila minulý mesiac vyšetrovanie a spisový materiál spolu s návrhom na podanie obžaloby predložila dozorujúcemu prokurátorovi. „Prokurátor po preštudovaní návrhu vyšetrovateľa a celého vyšetrovacieho spisu rozhodne o ďalšom postupe,“ povedala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.
Podľa medializovaných informácií sa mal Milan M. dopustiť trestného činu vo vysielaní žilinského súkromného rádia, kde mal v diskusii vysloviť viaceré výroky na adresu Rómov, imigrantov, Arabov i islamu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.