Bratislava 20. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

Polícia stále vyšetruje prevody bytov v dome na ulici Na zlatej nohe v Bratislave.

Ide o prípad, kde trestné oznámenie podal poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS). Podľa medializovaných informácií mal v bytovke bývať aj prokurátor, ktorý dozoroval prípad Rajtárovho asistenta Filipa R., ktorý sa mal pozrieť na bankové účty ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a exministra za Smer-SD Jána Počiatka.

Na snímke poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár (SaS)

O vyšetrovaní prípadu TASR informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. „Vo veci uvedeného trestného oznámenia polícia naďalej koná,“ uviedla Kurucová.

Bližšie informácie o vyšetrovaní v prípade poslanec Rajtár nemá. „Prípadné uznesenie o začatí trestného stíhania vo veci mi doručené nebolo, v tejto fáze to nie je. Ak mi polícia niečo doručí, samozrejme, že to zverejním,“ uviedol pre TASR.

Rajtár podal v júli 2016 trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre (GP) SR v súvislosti s prevodmi bytov v dome na ulici na Zlatej nohe v Bratislave. V októbri minulého roka vyšetrovateľ Policajného zboru trestné oznámenie odmietol, nakoľko podľa neho okrem iného nebol dôvod na začatie trestného stíhania vo veci. Splnomocnenec Rajtára však podal voči uzneseniu vyšetrovateľa sťažnosť a prokurátor jej vyhovel. Polícia sa tak musí prípadom opäť zaoberať.

Rozhodnutie prokurátora Rajtár zverejnil. „V danom konkrétnom prípade však nemožno prehliadnuť početnosť prevodov vlastníckeho práva k bytu číslo 44 nachádzajúcom sa v bytovom dome na ulici Na zlatej nohe 4/A v Bratislave, ktoré mali byť realizované v období od polovice roka 2008 do februára 2011. Za neštandardné možno považovať aj to, že niektoré osoby pôsobiace v dotknutých spoločnostiach vystupujú v pozícii predávajúceho a následne pri ďalších prevodoch aj v pozícii kupujúceho,“ uviedol okrem iného prokurátor v odôvodnení svojho rozhodnutia.

Prokurátor ďalej poukázal na skutočnosť, že sporné byty mali byť vo väčšine prípadov prevádzané spoločne, čo iba umocňuje podozrenie z protiprávneho konania.

 

Príspevok Polícia naďalej koná v prípade trestného oznámenia Jozefa Rajtára zobrazený najskôr Hlavné správy.