Polícia na Veľký piatok povolilí dojazd nákladných vozidiel na územie SR

Bratislava 13. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Prezídium Policajného zboru (PZ) povolilo na piatok 14. apríla dojazd nákladných vozidiel na územie Slovenska. TASR informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová

Ilustračné foto

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky, je na území Slovenskej republiky,“ vysvetlila Baloghová.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.