Bratislava 22. marca 2019 (HSP/Foto: screenshot fb)
 
Napriek väčšinovej podpore médií v osobu prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej polícia oznámila, že rieši nenávistný status jedného z jej mladých prívržencov, ktorý nedávno použil vyzhrážky “strieľania” osôb, ktoré vo voľbách podporujú národných a konzervatívnych kandidátov a vytvárania ich zoznamov. Polícia zdôrazňuje, že v týchto prípadoch pre ňu nehrá rolu, akej politickej príslušnosti je daný páchateľ

Mladý študent v skupine tvrdil, že sa vedú zoznamy a voličov, ktorí sa vyhranili proti Čaputovej, sa budú strieľať

Policajti informovali, že v posledných dňoch sa na nich obrátilo veľké množstvo občanov so správami ohľadom priloženého nenávratného statusu.
“Môžeme ubezpečiť verejnosť, že danou vecou sa zaoberáme,” oznámila polícia v piatok na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.
“Zdôrazňujeme, že pre Policajný zbor nie je nikdy rozhodujúca politická orientácia danej osoby. Konáme vždy, ak existuje podozrenie zo spáchania trestného činu. Osobné preferencie tu nehrajú žiadnu rolu,” ubezpečuje polícia.
 

 
“…budete prví, ktorých budeme strieľať”
Mladý slniečkar, ktorý má na svojej profilovej fotke na Facebooku rámik s nápisom volím Čaputovú, po jej víťazstve v prvom kole prezidentských voľbách napísal:
“Tak Čaputová vyhrala a prvé čo spraví je, že zatočí s opicami a antisemitami, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!!” napísal sfanatizovaný mladý volič Čaputovej v skupine Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta.
Riaditeľ gymnázia C.S. Lewisa v Bratislave Dušan Jaura sa za žiaka ospravedlnil, avšak zľahčil, že študent myslel svoj status ako satiru. Situáciu zľahčujú aj liberálne dezinformačné médiá, ktorá sa snažia prezentovať, že študent svojimi vyhrážkami chcel radikálom nastaviť zrkadlo (viac v článku).
Riaditeľ školy Jaura je manželom podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej, ktorá za túto stranu kandiduje na post europoslankyne do EP.
 

Práve Jaurová je dcérou bývalého riaditeľa Matice slovenskej Jozefa Markuša, ktorý čelil trestnému oznámeniu za to, že vo funkcii šéfa Matice spáchal trestný čin, keď v mene Matice mal v roku 2007 neoprávnene prevziať dlh skrachovaného matičného fondu vo výške viac ako 202 tisíc eur. A tiež mal poskytnúť prostriedky zo zbierky na národný poklad, ktorá bola organizovaná po vzniku samostatnej Slovenskej republiky, nebankovej spoločnosti, ktorá neskôr tiež skrachovala (viac v článku).
V decembri 2016 Markuša uznal Okresný súd Bratislava III vinným a udelil mu trest jeden rok väzenia s dvojročnou podmienkou. Následne sa obe strany odvolali. V septembri 2017 Krajský súd v Bratislave rozsudok Okresného súdu zrušil s tým, že pri tom skutku, ktorý sa Markušovi pripisuje – porušenie povinností pri správe cudzieho majetku, musí byť trest prísnejší, a prípad vrátil naspäť na Okresný súd.
 
Príspevok Polícia “Čaputovej extrémistu” nenechá len tak: “Pre nás nie je rozhodujúca jeho politická orientácia” zobrazený najskôr Hlavné správy.