Londýn 16. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)
 
Britská polícia dostala viac času na výsluch podozrivého muža, ktorý v utorok narazil autom do bezpečnostných zábran pred parlamentom v Londýne a spôsobil zranenia trom ľuďom, informovala vo štvrtok agentúra AP.

Forenzní experti pracujú na mieste, kde vodič s autom narazil do bezpečnostných zábran pred budovou britského parlamentu v Londýne 14. augusta 2018

Britského občana sudánskeho pôvodu Saliha Khatera zadržali bezprostredne po tom, čo najprv narazil do skupiny cyklistov a následne do zábran pred Westminsterským palácom. V súčasnosti sa nachádza vo väzbe pre podozrenia z terorizmu a pokusu o vraždu, doposiaľ však obvinený nebol. Policajný sudca dal polícii do pondelka budúceho týždňa čas na to, aby ho buď obvinila, alebo prepustila, alebo požiadala o ďalšie predĺženie jeho väzby.
Protiteroristická jednotka britskej polície v snahe potvrdiť motív činu 29-ročného muža z Birminghamu tento týždeň uskutočnila razie v niekoľkých nehnuteľnostiach v regióne Midlands. Polícia predtým uviedla, že Khater pri výsluchoch nespolupracuje.
Vlani v marci spáchal blízko britského parlamentu teroristický útok 52-ročný Khalid Masood. Tento atentát si vyžiadal päť obetí na životoch vrátane neozbrojeného policajta.
Páchateľa vtedy na mieste zastrelila polícia. Išlo o prvý z piatich útokov v Británii počas vlaňajška, ktoré polícia označila za terorizmus.
 
Príspevok Polícia bude mať viac času na výsluch muža, ktorý v Londýne útočil autom zobrazený najskôr Hlavné správy.