Jeruzalem 9. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Izraelské orgány zatkli v noci na sobotu v Predjordánsku palestínskeho Araba podozrivého, že zabil tento týždeň neďaleko Jeruzalema 19-ročnú izraelskú Židovku. Zatknutý bol v meste Ramalláh pri spoločnej operácii izraelskej polície a izraelskej bezpečnostnej služby Šin Bet, informuje agentúra DPA

Ilustračné foto

Podozrivý pochádza z palestínskeho mesta Hebron na západnom brehu rieky Jordán a Šin Bet ho vzala do väzby na vypočúvanie.
Palestínske médiá uviedli, že bezpečnostné jednotky vtrhli v Ramalláhu v rámci zatýkania do mešity a priľahlej budovy, pričom počas operácie došlo medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi aj k ozbrojeným stretom.
Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva utrpeli pri tom ľahké zranenia gumenými projektilmi piati palestínski Arabi.
Obeť Palestínčanovho útoku – Izraelčanku Ori Ansbacherovú – v piatok pochovali. Pochádzala z predjordánskej izraelskej osady Tekoa, 20 kilometrov severovýchodne od Hebronu.
Jej vražda sa stala predmetom rôznych fám a preto izraelská polícia vydala mimoriadne vyhlásenie, v ktorom vyzýva obyvateľov, aby o nej nešírili správy z neoverených zdrojov. Týka sa to predovšetkým sociálnych médií, prinášajúcich niekedy až hororové opisy tejto udalosti.
“Sú to nepodložené tvrdenia, ktoré poškodzujú dôstojnosť obete i jej rodiny a zároveň zavádzajú verejnosť,” dodala polícia.
 
Príspevok Polícia a Šin Bet zatkli Palestínčana podozrivého zo zabitia 19-ročnej Izraelky zobrazený najskôr Hlavné správy.