Košice 3. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Košiciach)

Počas akcie bola vykonaná jedna domová prehliadka a prehliadka motorového vozidla
Z drogovej trestnej činnosti polícia obvinila 41-ročného muža z Rožňavského okresu. Podľa polícia ide o drogového dílera. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.
Na snímke zhabané drogy v Rožňave

Ako uviedla, v rámci minulotýždňovej policajnej akcie boli zadržané tri osoby, dve z nich boli po vykonaní prepustené. Tretia podozrivá osoba, ktorú košickí kukláči zadržali, 41-muž z Rožňavského okresu bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Počas akcie bola vykonaná jedna domová prehliadka a prehliadka motorového vozidla.
“Počas akcie policajti zaistili 730 mg kryštalickej látky, v ktorej sa nachádzala účinná látka metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 11 bežných jednotlivých dávok drogy. Omamné látky i ďalšie predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou zaistené počas prehliadok boli zaslané na expertízne skúmanie,” doplnila Mésarová.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil podľa hovorkyne 41-ročného muža z Rožňavského okresu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.
“Obvinený muž podľa doterajšieho vyšetrovania páchal drogovú trestnú činnosť v Rožňavskom okrese dlhšiu dobu. Omamné a psychotropné látky si zadovažoval od doposiaľ neznámeho zdroja, drogy prechovával pri sebe a odpredával iným osobám z radov dílerov a konzumentov,” dodala Mésarová.
V prípade dokázania viny mužovi za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.