Bratislava 27. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj) AKTUALIZUJEME
 
Protizločinecká jednotka NAKA zadržala vo štvrtok ráno osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Podľa informácii TASR akcia súvisí s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

Ilustračné foto

“Momentálne prebiehajú domové prehliadky a ďalšie procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to situácia dovolí,” informuje na sociálnej sieti polícia.
Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.
 

 

 
Advokát rodiny Kušnírovej
K zadržaniu sa ihneď vyjadril aj advokát rodiny zavraždeného novinára, Daniel Lipšic.
Na sociálnej sieti uviedol: “Dnes v skorých ranných hodinách boli zadržaní podozriví zo spáchania úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Vo svojom statuse chcel upozorniť na 2 skutočnosti:

1. “Vo vyšetrovacom tíme boli a sú aj skúsení vyšetrovatelia a prípad dozorovali dvaja mimoriadne erudovaní prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Rozsah vyšetrovania, aj za účasti Europolu a iných zahraničných zložiek, bol bezprecedentný. Viem, že u nás vládne (a často oprávnene) všeobecná skepsa k našim bezpečnostným orgánom, ale chcem Vás požiadať o dôveru k výsledkom tohto vyšetrovania. Aj vďaka verejnému tlaku si už nikto nedovolil do jeho priebehu zasahovať.
2. Vyšetrovanie nie je a nebude skončené dovtedy, kým nebudú identifikovaní, zadržaní a postavení pred súd tí najhorší a najnebezpečnejší – objednávatelia tohto ohavného činu. Tí, ktorí pre zakrytie svojich kriminálnych aktivít neváhali brutálne zavraždiť odvážneho novinára a jeho snúbenicu.”
“Takže – dnes je dôležitý deň, ale zďaleka nie sme na konci!” dodáva na záver bývalý minister vnútra, ktorého meno sa objavuje aj v prípade vraždy prominentného právnika Ernesta Valka. Lipšic totiž zastupuje “svedka”, ktorý je spolupáchateľom lúpeže. V čase vraždy Valka bol Lipšic ministrom. Zároveň ako minister bol na obhliadke miesta činu (viac v článku).
 

Príspevok Policajti zadržali podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej zobrazený najskôr Hlavné správy.