Bratislava 14. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Prešove)
 
Bratislavskí policajti na základe oznámenia vypátrali novorodenca, ktorého nechala matka v chatrči v blízkosti jedného z mostov. Dieťa našli policajti v krátkom čase vďaka bezodkladnému prevereniu oznámenia. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff

Ilustračné foto

Szeiff priblížil, že v stredu (13. 3.) večer prišla na políciu podať oznámenie žena, ktorú mal údajne fyzicky napadnúť jej partner. K napadnutiu malo dôjsť aj za prítomnosti jej novonarodeného dieťaťa. Keďže žena nevedela uviesť presné miesto incidentu, oznámenie preverovalo niekoľko policajných hliadok.
“Prepátravaním okolia v blízkosti jedného z mostov sa podarilo nájsť upravenú chatrč, v ktorej sa nachádzali viaceré dospelé osoby – bezdomovci. Po vstupe do vnútorných priestorov chatrče spozorovali policajti v ich prítomnosti na posteli novorodenca,” priblížil hovorca.
Podľa polície žena odmietala prevziať si dieťa, preto policajti zabezpečili privolanie lekárskej pomoci a kontaktovali aj Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Prípadom sa už zaoberá útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava V.
 
Príspevok Policajti vypátrali novorodenca, ktorého matka nechala v chatrči zobrazený najskôr Hlavné správy.