Bratislava 30. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Podľa polície sa táto lehota dostala do povedomia verejnosti prostredníctvom mylných informácií na internete alebo zo zahraničných filmov

Ilustračné foto

Pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa zmiznutých osôb polícia pripomína, že pri nezvestných osobách nie je potrebné čakať 24 hodín, kým možno nahlásiť ich zmiznutie. Ako ďalej vo videu na sociálnej sieti uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, táto lehota sa dostala do povedomia verejnosti prostredníctvom mylných informácií na internete alebo zo zahraničných filmov. “Ľudia sú často presvedčení, že nezvestnosť osoby môžu nahlásiť až po 24 hodinách. To však nie je pravda. Ak máte podozrenie, že osoba je nezvestná, treba okamžite informovať políciu,” zdôraznil Slivka. Polícia prijme potrebné opatrenia ihneď, dodal.
Medzinárodný deň zmiznutých osôb bol podľa organizácie Amnesty International na 30. augusta vyhlásený 21. decembra 2010 Valným zhromaždením OSN, ktoré vyjadrilo hlboké znepokojenie nad nárastom násilných zmiznutí po celom svete.
 

 
Príspevok Policajti pripomínajú, že pri nezvestných osobách nie je potrebné čakať 24 hodín na ich nahlásenie zobrazený najskôr Hlavné správy.