Bodzianske Lúky 6. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy

Dôchodcovský manželský pár z obce Bodzianske Lúky v okrese Komárno sa stal obeťou maďarsky hovoriaceho podvodníka, ktorý sa vydával za lekára.

Ilustračné foto

Ako dnes TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová, v stredu (5. 4.) v noci približne o 1.30 h zazvonil u manželského páru telefón. “Neznámy muž hovoriaci po maďarsky sa predstavil ako doktor Matuška. Pani Magdaléne oznámil, že jej syn mal dopravnú nehodu a dôsledkom zranenia, ktoré utrpel, nemôže rozprávať,” vyjadrila sa Bruchterová.

Podľa jej ďalších slov údajný doktor dôchodkyni povedal, že druhý účastník nehody vec neoznámi na polícii, ak mu vyplatí 4000 eur. “74-ročná pani údajnému lekárovi povedala, že má doma 2000 eur a dohodli sa, že poškodený si po ne príde. Ráno o 4.30 h ten istý lekár dôchodcom zavolal, aby peniaze dali do obálky a vyšli pred dom na ulicu, pretože sa ponáhľajú do Bratislavy s chorým dieťaťom,” dodala s tým, že dôchodkyňa odovzdala obálku neznámej žene, ktorá jej poďakovala a z miesta odišla na aute.

Podľa Bruchterovej ráno o 7.00 h manželia zavolali svojmu synovi, od ktorého sa dozvedeli, že žiadne zranenia nemá a nebol ani účastníkom dopravnej nehody. Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Muž z okresu Partizánske sa mal vyhrážať svojej mladistvej expriateľke

Obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovacieho prečinu výtržníctva čelí 19-ročný muž z okresu Partizánske. Ten sa mal vyhrážať svojej mladistvej bývalej priateľke, tiež ju mal viackrát napadnúť, informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

“Obvinený ešte 24. marca večer po predchádzajúcej hádke pred mestskou športovou halou v Partizánskom udrel svoju 17-ročnú expriateľku, pričom jej nespôsobil žiadne vážne zranenie. Mladistvá oznámila jeho konanie na polícii v Partizánskom, ktorá v danej veci začala hneď konať. O dva dni nato, 26. marca, muž mladistvej prostredníctvom sociálnej siete písal výhražné správy, prečo ho udala a že zato skape,” opísala Antalová.

Pokračovala, že obvinený 30. marca podvečer mladistvú opäť napadol na verejnom priestranstve, a to pri potravinách na sídlisku Luhy. “Vykrikoval jej, že zato, že ho udala ju počká, následne ju chytil a začal biť po tvári. Ani v tomto prípade mladistvá žiadne zranenia neutrpela, mala však tiesnivý pocit a obavy o svoj život a zdravie. Muž opäť pokračoval vo vyhrážkach voči mladistvej prostredníctvom sociálnej siete, pričom jeho konanie dievča oznámilo polícii,” ozrejmila.

Polícia v zmysle zákona obvineného zadržala, pričom poverený policajt spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. “Za tento skutok mužovi hrozí až trojročný trest odňatia slobody. Stíhaný je väzobne, rozhodol o tom sudca okresného súdu,” dodala trenčianska krajská policajná hovorkyňa.

Muža z Hostovíc obvinili z týrania blízkej a zverenej osoby

Vyšetrovateľ obvinil 64-ročného muža z obce Hostovice v Sninskom okrese pre zločin týrania blízkej a zverenej osoby a zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová, muž od roku 2007 až doposiaľ opakovane spôsoboval svojej manželke a dvom deťom fyzické i psychické utrpenie. Páchateľ u nich podľa jej slov mnohými závažnými spôsobmi vyvolával pocit strachu.

Tento muž si taktiež zadovážil a v súčasnosti bez povolenia držal v rodinnom dome najmenej 200 kusov streliva rôzneho druhu, jednu krátku a tri dlhé guľové zbrane a bez povolenia prechovával výbušninu i viaceré rozbušky.
Muž bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov.

Polícia pátra po zlodejovi, ktorý vo Vištuku ukradol barana, ovce a jahňatá

Policajti z okresného policajného riaditeľstva v Pezinku vyšetrujú krádež úžitkových zvierat súkromnému majiteľovi v obci Vištuk, ku ktorej došlo v priebehu uplynulých dní.

Zo zabezpečeného pozemku dosiaľ neznámy páchateľ odcudzil v priebehu utorka (4. 4.) a stredy (5. 4.) chovného barana, päť oviec viacerých plemien a deväť jahniat, informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Zlodej sa na pozemok dostal tak, že poškodil reťaz vstupnej brány. Majiteľovi zvierat spôsobil celkovú škodu vo výške 1070 eur. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže spáchaného závažnejším spôsobom.