Nitra 5. júla 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- František Iván)
 
Policajtky z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre budú počas letnej turistickej sezóny pravidelne navštevovať parkoviská a kúpaliská a upozorňovať návštevníkov na rôzne hroziace riziká

Ilustračné foto

Počas prázdnin už stihli navštíviť kúpalisko v Podhájskej, kde radili turistom, aby si nenechávali svoje osobné veci, doklady a mobilné telefóny na dekách bez dozoru. Odporúčali im, aby mali svoje veci na očiach, všímali si okolie a nespoliehali sa na to, že im veci postráži cudzí prísediaci.
Podľa informácie zástupcov polície už policajtky na kúpalisku riešili kuriózny prípad krádeže obeda. Manželský pár z Českej republiky im oznámil, že mu niekto ukradol z deky rezne, ktoré si priniesli k obedu. Bolo to v čase, keď boli obaja v bazéne.
„Na parkovisku si policajtky všimli štyri ženy, ktoré si chceli v kufri auta nechať kabelky s dokladmi a peniazmi. Ďalší vodič nechal doklady vyložené priamo na palubnej doske auta. Polícia bude preventívne aktivity vykonávať počas celého leta,“ informovali zástupcovia polície.
 
Príspevok Policajné preventistky riešili kuriózny prípad krádeže rezňov na kúpalisku zobrazený najskôr Hlavné správy.