Bratislava 24. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Polícia obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 25-ročného Milana H. Muž z okresu Ružomberok viedol v pondelok (23. 1.) večer v Senci motorové vozidlo v stave ťažkej opilosti

Motorové vozidlo značky Mazda 3 s evidenčným číslom okresu Senec spozorovala policajná hliadka na Bodrockej ulici krátko pred 22.15 h. “Nakoľko vozidlo prechádzalo počas jazdy z jedného jazdného pruhu do druhého, hliadka ho zákonným spôsobom za použitia svetelného a výstražného znamenia zastavila,” uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Policajti namerali v dychu muža muž 1,47 mg/l alkoholu, čo predstavuje hodnotu 3,06 promile. Ďalšia jazda mu umožnená nebola. Skončil v cele policajného zaistenia, pričom mu hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok.
V tejto súvislosti polícia opäť upozornila, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí a na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia. “Opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,” doplnil Michal Szeiff.

Polícia vyšetruje krádež technickej platiny v Košiciach

Košickí policajti vyšetrujú krádež technickej platiny. K udalosti malo dôjsť v dňoch od piatka 20. do pondelka 23. januára. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

“Doposiaľ neznámy páchateľ vnikol do laboratória jednej z univerzít sídliacich v Košiciach, kde sa vlámal do plechovej skrine. Z nej odcudzil technickú platinu v množstve takmer 2,5 kilogramu. Poškodenej univerzite krádežou vznikla škoda vo výške viac ako 25.800 eur a poškodením zariadenia škoda približne 50 eur,” uviedla Mésarová.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin krádeže. Polícia po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.