Hlohovec 26. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-KR PZ v Trnave)

Trnavská polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala 7. novembra minulého roka v Hlohovci. Na Františkánskej ulici v blízkosti križovatky s Ulicou R. Dilonga malo v čase medzi 22. a 22.30 hodinou zraziť auto 23-ročného muža z Hlohovca

Ilustračné fotoIlustračné foto

„Okresný dopravný inšpektorát v Trnave vyšetruje prečin ublíženia na zdraví a prečin neposkytnutia pomoci, ku ktorým malo prísť pri tejto dopravnej nehode,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Chodec údajne kráčal po chodníku, ktorý bol v rovnakej výškovej úrovni ako cesta, pričom do neho narazilo osobné auto VW Golf tmavej farby s nezisteným evidenčným číslom. Jeho vodič mal obchádzať spomaľovač osadený na ceste. Po náraze do chodca neznámy vodič nezastavil a neposkytol potrebnú pomoc chodcovi, ktorý utrpel zlomeninu nohy s dobou liečenia nad 42 dní.

„Polícia žiada svedkov tejto dopravnej nehody, aby sa prihlásili na polícii a prispeli tak k jej objasneniu. Prípadne, ak majú informácie týkajúce sa tmavého vozidla Golf a jeho vodiča, žiadame ich, aby tieto informácie poskytli polícii,“ vyzvala verejnosť Kredatusová.

Polícia pátra po dvoch nezvestných 16-ročných dievčatách

Kriminálna polícia v Galante pátra po dvoch 16-ročných dievčatách – Kataríne Širokej zo Šaštína-Stráží v okrese Senica a Klaudii Kristíne Stráňavovej z Bratislavy.

Katarína Široká zo Šaštína-Stráží Katarína Široká zo Šaštína-Stráží

Obidve odišli v stredu 25. januára o 8. hodine zo Strednej odbornej školy v Galante. Odvtedy o sebe nepodali žiadnu správu a neozvali sa nikomu z resocializačného zariadenia, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredartusová.

Katarína Široká je vysoká 160 centimetrov, štíhlej postavy. Má tmavohnedé oči, vlasy tmavočervenej farby, dlhé po plecia. Oblečenú mala tmavú zimnú bundu a tepláky. Klaudia Kristína Stráňavová je 160 centimetrov vysoká, strednej postavy. Má hnedé oči, rovné červené vlasy po plecia. Oblečenú mala bundu olivovej farby a tmavé nohavice, obuté mala čierne športové značkové topánky s dúhovým nápisom.

“Polícia žiada občanov o pomoc pri vypátraní nezvestných dievčat. V prípade, ak by ich niekde videli, môžu to oznámiť na políciu prostredníctvom linky 158,” vyzvala verejnosť Kredatusová.