Jakarta 2. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-George Yewun)

Súd v Indonézii poslal na päť rokov za mreže poľského turistu, ktorý sa stretol s podporovateľmi nezávislosti tamojšieho regiónu Papua. Jakuba Skrzypského odsúdil za velezradu. Jeden z mužových právnikov Latifah Anum Siregar uviedol, že ten istý súd vo štvrtok odsúdil na štvorročný trest odňatia slobody aj papuánskeho študenta Simona Magala, ktorý sa s Poliakom stretol a komunikoval s ním cez sociálnu sieť Facebook

Na snímke Jakub Skrzypski

Skrzypského zatkli vlani v auguste v meste Wamena, ktoré sa nachádza v provincii Papua. Obvinili ho z plánovania protištátneho sprisahania. Muž, ktorý žil vo Švajčiarsku, akékoľvek previnenie odmieta. Jeho priatelia tvrdia, že je náruživým cestovateľom, ktorý sa nevedomky zamotal do indonézskej politiky.

Prípad poľského turistu zdôraznil citlivosť Indonézie v súvislosti s nepokojným regiónom, kde sa separatisti už niekoľko desaťročí pokúšajú o nezávislosť.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj