Varšava, 17. februára 2018 (HSP/ria.ru, srspol.sk/Foto:TASR/AP/Yonhap)

Vedúci jednej z poľských firiem na balenie zeleniny nezavolal sanitku umierajúcej na záchvat mŕtvice z Ukrajiny, ale zavolal políciu, informovala RIA Novosti Ukrajina.  
Ilustračné foto

Vidiac, že so ženou sa deje čosi zvláštne, zamestnávateľ sa poponáhľal vyviezť ju zo spoločnosti. „Poliak ponechal spolupracovníčku zomierať na lavičke a zavolal ochrancov poriadku, vyhlásiac, že nie je triezva,“ uvádza ria.ru.
„Odviezol ju do susedného mesta. Myslíte, že do nemocnice? Už paralyzovanú Oxanu preniesli do auta, potom ju vytiahli z auta a položili na lavičku uprostred ulice,“ vyhlásil čestný konzul Ukrajiny v Poznani Vitold Gorovský.
Ukrajinka podľa neho pracovala v spoločnosti nezákonne a bola nútená bývať na území firmy. Konzul začal organizovať zbierku na liečbu ženy. Tá sa vraj momentálne nachádza v nemocnice v Poznani. Lekári hodnotia jej stav ako ťažký.
Okresná prokuratúra mesta Sroda Wielkopolska študuje okolnosti incidentu. Voči zamestnávateľovi prebieha vyšetrovanie za neposkytnutie pomoci, za ponechanie v nebezpečenstve a taktiež v súvislosti s nezákonným zamestnávaním.
„Na preštudovanie okolností sme si stiahli video zo sledovacích kamier, chceme tiež získať lekárske dokumenty tejto ženy. Obrátime sa na stanoviská súdnych lekárskych expertov. Previerku zároveň musí uskutočniť štátna inšpekcia práce,“ vyhlásil predstaviteľ prokuratúry.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.