Poliaci búrlivo vítali americké vojská v krajine: “Ochráňte našu civilizáciu pred ruskou agresiou!”

Varšava 16. januára 2017 (HSP/DWN/Foto:TASR/AP-Czarek Sokolowski)

Poľská vláda euforicky privítala amerických vojakov. Poliaci ich vidia ako ochranu civilizácie pred agresiou z východu

Na snímke americký vojenský konvoj prekračuje nemecko-poľské hraniceNa snímke americký vojenský konvoj prekračuje nemecko-poľské hranice

Poľskí zástupcovia vlády euforicky a nadšene privítali amerických vojakov, ktorí do krajiny prišli s cieľom posilniť východné krídlo NATO. “Chcem vám poďakovať, že ste s nami, a dúfam, že všetci budete na pobyt v Poľsku dlho spomínať,” povedala premiérka Beata Szydłová v sobotu v uvítacom prejave v západnom poľskom meste Zagan. Minister obrany Antoni Macierewicz povedal pre FT: “Čakali sme na vás. Čakali sme po celé desaťročia. Niekedy sme mali pocit, že ste nás nechali osamote. Niekedy sme skoro stratili nádej. Niekedy máme pocit, že ste jediní, kto chráni našu civilizáciu pred agresiou z východu. ”

Bol to skvelý deň pre Poľsko, vysvetlila poľská premiérka, “pretože sme tu privítali zástupcov najlepšej, najsilnejšej a najväčšej armády v dnešnom svete.” Poľský minister obrany Antoni Macierewicz dodal: “Na vás sme čakali desiatky rokov!” V niekoľkých mestách v krajine sa dokonca konali uvítacie ceremónie pre amerických vojakov.

V rámci americkej operácie “Atlantic Resolve” je viac ako 4000 amerických vojakov vyslaných do Poľska, Lotyšska, Litvy a Estónska. Mali by zabezpečiť mier a stabilitu vo východoeurópskych krajinách NATO, ktoré hraničia s Ruskom a cítia sa ohrozené od vypuknutia krízy na Ukrajine. Logistika americkej armády sa zabezpečuje zo severného Nemecka.

Minulý týždeň dorazili americké tanky a vojenské vybavenie do nemeckého Bremerhavenu. Konvoj bol následne transportovaný do východnej a strednej Európy. Celkom 87 tankov 3. brigády 4. pešej divízie sa bude nachádzať vo východných krajinách NATO.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)