Poľadovica a dopravné nehody komplikujú dopravu v Bratislave, MHD mešká 20 a viac minút

Bratislava 2. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poľadovica komplikuje dopravnú situáciu v Bratislave. Mestská hromadná doprava (MHD) mešká 20 a viac minút. Problémy majú trolejbusy na Búdkovej ulici. TASR to potvrdila hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.
Na snímke dopravná situácia na cestách počas mrazivého počasia v Bratislave 2. marca 2018

“Z dôvodu poľadovice a veľkého množstva cudzích dopravných nehôd, zaznamenáva dispečing DPB meškania MHD od 20 minút a viac. Z dôvodu zhoršených poveternostných podmienok má problém trolejbusová doprava na Búdkovej ulici,” uviedla.
V Bratislave a okolí, ako aj v okresoch Senec, Dunajská Streda, Šaľa, Komárno a Nové Zámky sa na cestách z dôvodu mrznúceho mrholenia tvorí poľadovica. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk.
V hlavnom meste komplikuje dopravu viacero nehôd. So zhustenou premávkou musia preto podľa Stella centra vodiči počítať napríklad na križovatke Bajkalská a Trnavská, na D2 pred Mostom Lafranconi smerom do Petržalky, na zjazde z Prístavného mosta v smere na Einsteinovu či na Brnianskej v smere na Patrónku. V Devínskej Novej Vsi skončilo pre poľadovicu viacero áut mimo cestu. Tunel Sitina z dôvodu kolón priebežne uzatvárajú. Zdržanie na všetkých hlavných ťahoch v smere do centrá je od desať do 30 minút.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.