Pokuty možno od piatka uhradiť už aj na Hodžovom námestí a Hlavnej stanici

Bratislava 12. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Rozšírením možností vychádza vedenie DPB v ústrety cestujúcej verejnosti

Cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave budú môcť od piatka (13.1.) uhrádzať pokuty už aj v predajniach Dopravného podniku Bratislava (DPB) na Hodžovom námestí a na Hlavnej stanici. Informovala o tom hovorkyňa podniku Adriana Volfová.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Doposiaľ bolo možné pokuty platiť iba v doplatkovej pokladni na Olejkárskej ulici. Rozšírením možností vychádza podľa Volfovej vedenie DPB v ústrety cestujúcej verejnosti. Pokutu sú povinní uhradiť tí cestujúci, ktorí sa nevedia pri výkone kontroly tarifného vybavenia preukázať platným cestovným lístkom.

Po novom tak môžu urobiť viacerými spôsobmi. Ak ju nezaplatia priamo na mieste kontroly v hotovosti alebo prostredníctvom POS terminálu, môžu ju poukázať na účet DPB. Ten je uvedený na informačnom letáku, ktorý cestujúci dostane od revízora.

Ďalšími možnosťami sú platby pokút v sídle DPB na Olejkárskej ulici a po novom aj v predajniach dopravného podniku na Hodžovom námestí a Hlavnej stanici. Zamestnankyne DPB úhrady pokút vybavujú počas otváracích hodín predajní.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.