Dolná Krupá 9. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
V súvislosti s “brlohom” Nočných vlkov, ako pobočku spolku motorkárov nazvali mainstreamové médiá, sa na situáciu bližšie pozreli poslanci obecného zastupiteľstva, ktorí na nedávnom zasadnutí prezentovali svoje zistenia. Zasadnutie sledoval aj aktivista Juraj Smatana, ktorý začal celý opozičný, konšpiračný, liberálny mediálny hon na Nočných vlkov.

Na snímke budova bývalého roľníckeho družstva pri obci Dolná Krupá, v ktorom sídli slovenská pobočka ruských Nočných vlkov

Poslanci na zastupiteľstve v stredu 8. augusta riešili aj petíciu nespokojných obyvateľov, ktorú vraj podpísalo okolo 200 obyvateľov, ktorým sa nepáči, že v ich obci vzniká sídlo údajne proruského gangu.
Petičný výbor na obecnom úrade odovzdal starostovi petíciu, ktorý ju prečítal. Text hovoril o skupine motorkárov, ktorí sa zúčastnili anexie Krymu, ohrozujú bezpečnosť obce a štátu. Výbor tiež oznámil, že podáva podnet na ministerstvo vnútra.
Zasadnutia výboru sa zúčastnil aj Marek Šebek, ktorý pre Hlavné správy uviedol, že na obecnom úrade sa ho členovia petičného výboru snažili presvedčiť, že toto nie je o Nočných vlkoch, ale o porušení stavebného zákona zo strany p. Hambálka. “Samozrejme, že ja som vedel, za koho títo ľudia kopú, čím som sa netajil a ani sa nesnažili mi dať túto petíciu podpísať,” ozrejmil situáciu na začiatku schôdze obecného zastupiteľstva a dodal, že pri skupinke členov petičného výboru sedel aj známy konšpirátor Juraj Smatana, ktorý na celú záležitosť dlhodobo upozorňuje
Následne obecní poslanci podali správu, v ktorej uviedli, že v predmetnom areáli nie je nič podozrivé, alebo nebezpečné. “Naopak, poslanci boli milo prekvapení, čo tam pán Hambálek vybudoval. A to najmä múzeum 2. svetovej vojny s veľmi zaujímavými exponátmi. Ani jeden zo siedmich poslancov toto nerozporoval a ani tendenčné otázky novinárov ich tvrdeniami neotriasalo. Na otázku, či sú tam aj tanky poslanci odpovedali, že už nie. Pán Hambálek povedal, že ich mal zapožičané, ale na základe medializačného honu si ich odviezli ich majitelia,” uviedol svedok zasadnutia poslancov Dolnej Krupej.
Členovia petičného výboru potom obrátili pozornosť na to, že objekt je vybudovaný v rozpore s územným plánom obce, čo však už začína tvoriť zástupný problém. Poslanci sa vyjadrili, že to je v štádiu riešenia.
“Na moju otázku členom petičného výboru, kedy prišli na to, že objekt je využívaný v rozpore so zákonom, mi povedali, že asi pred tromi týždňami. Objekt tam v tomto štádiu stojí už minimálne rok. Čo robili dovtedy? Takže opäť časová súvislosť s medializovanými bludmi. To už som nevydržal a pobral som sa k odchodu. Pri odchode som im ešte povedal, že ma oklamali a zaviedli, keď tvrdili, že sú tam kvôli porušeniu stavebného zákona. Prekvapivo sa ozval pán Smatana v zmysle: “To s kým sa bavíte?” Neviem prečo, ale vyzvali ma, aby som to zopakoval novinárom, ktorí stáli opodiaľ a svojimi otázkami narušovali priebeh schôdze obecného zastupiteľstva. Starosta ich niekoľkokrát neúspešne vyzval, aby s tým prestali.”
Pokus o likvidáciu múzea s vojenskými exponátmi z 2. svetovej vojny a sídla Nočných vlkov zatiaľ bude zrejme neúspešný, ale aktivisti určite nepovedali svoje posledné slovo.

Príspevok Pokus o likvidáciu zatiaľ neúspešný: Obecní poslanci Dolnej Krupej prezentovali, čo našli v “brlohu” Nočných vlkov. Sledoval to aj Smatana zobrazený najskôr Hlavné správy.