Bratislava 16. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Súčasný spôsob odmeňovania členov obecných komisií sa meniť nebude
Plénum NR SR dnes totiž nepodporilo návrh novely zákona o obecnom zriadení od Martina Klusa (SaS), ktorý mal dať na jednu úroveň komisárov, ktorí sú miestnymi poslancami a členov komisie, ktorí v zastupiteľstve nie sú.
Na snímke opozičný poslanec Martin Klus (SaS)

“V súčasnosti obce a mestá uplatňujú rozdielny prístup k odmeňovaniu členov komisií, ktorý v mnohých prípadoch nerešpektuje zásadu rovnosti. Často sa totiž stáva, že členovia komisií, ktorí sú poslancami, majú priznaný nárok na odmenu a členovia – neposlanci ho priznaný nemajú,” argumentoval Klus. Jeho novela to mala zmeniť s tým, že zásady odmeňovania poslancov by určovalo obecné zastupiteľstvo. Malo pritom platiť pravidlo, že členovia komisií, ktorí nie sú poslancami, by mali nárok na odmenu podľa rovnakých zásad, ako členovia komisií, ktorí sú poslancami.
Obecné zastupiteľstvo tiež malo mať právo rozhodnúť, že členstvo v obecnej komisii je čestnou funkciou bez nároku na odmenu. Vtedy by však boli bez nároku na odmenu všetci členovia komisií, a to bez ohľadu na to, či sú poslancami, alebo nie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.