Washington 10. septembra 2018 (HSP/topwar.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP/Revolutionary Forces of Syria )
 
Sýrska provincia Idlib sa v ostatných časoch zmenila na obrovskú teroristickú enklávu. Dnes sú tam bojovníci všetkých druhov – od tzv. „umiernených“ po teroristov ISIL a al-Kájdu, ktorí sem prúdili z celej Sýrie. Preto sa začistenie tejto provincie stáva prvoradou úlohou pre Damask.

Ilustračné foto

V pokusoch odvrátiť útok vládnych síl na Idlib, americkí kurátori bojovníkov sa už nevedia zmestiť do kože, prekračujú všetky morálne hranice.  Prezident USA Donald Trump uskutočnil nedávno najpokryteckejšie vyhlásenie, keď povedal, že operácia na severe Sýrie sa zmení na tisíce obetí civilistov a že svetové spoločenstvo nesmie dopustiť vyčistenie provincie Idlib v Sýrii Damaskom a ruskými vzdušnými a kozmickými silami.
Americký prezident pri tom zamlčal, čo Ozbrojené sily USA a aj ich spojenci urobili so sýrskym mestom Rakka. Donald Trump asi zabudol o 13-tisícoch zabitých civilistoch v tomto zlikvidovanom meste, v ktorom od amerického bombardovania niet ani čistej vody, ani elektriny, kde ľudí kosia rôzne choroby.
Čo sa týka Sýrie, dnes aj ten najväčší hlupák má šancu pochopiť kde je pravda. Stačí si porovnať dve veci. Čo je dnes s mestami, kde teroristov likvidovalo Rusko a čo je s tými mestami, ktoré bombardovali Američania a ich spojenci. Do miest, ktoré oslobodili Rusi a Sýrčania, tam sa život dávno vrátil a naopak, tam, kde teroristov likvidovali USA so svojimi spojencami, tam dnes kraľujú ruiny a smrť.
 
Príspevok Pokrytectvo USA: Bombardovať Idlib treba Rusku zakázať! zobrazený najskôr Hlavné správy.