Bratislava 23. februára 2018 (HSP/Foto:PrintScreen)
 
Či sa nám to páči alebo nie, pomaly sa nám blížia ďalšie prezidentské voľby a začína sa špekulovať o prvých kandidátoch. Andrej Kiska s najväčšou pravdepodobnosťou znova kandidovať nebude, čím odpadá ostatným azda najväčší protihráč. Po tom, čo svoj zámer kandidovať nevylúčil sudca Štefan Harabin, sme nevedeli, či sa smiať alebo plakať, píše „urban lifestyle redaktorka“ Katarína Korytárová a predstavuje vlastných kandidátov. 

 
Medzi prvými je Michal Kaščák
Michal patrí už dlhé roky medzi osobnosti, ktorým sa darí prezentovať Slovensko v zahraničí tým najlepším možným spôsobom. Jeho festival Pohoda sa nielenže každoročne ocitá v svetových i európskych rebríčkoch najlepších podujatí tohto druhu, ale aj vďaka nemu láka na našu hrudu množstvo zahraničných návštevníkov, ktorí vďaka nemu vedia, kde sa Slovensko nachádza.
 
Zuzana Wienk
Občianska aktivistka ktorá spoluzaložila alianciu Fair Play, pomocou ktorej sa snaží vytvoriť tlak na správanie politikov, a tak prispieť k vyššej politickej zodpovednosti. Dlhodobo patrí medzi najcitovanejších analytikov na Slovensku.
 
Andrej Bán
V roku 1999 založil humanitárnu organizáciu Človek v ohrození a dlhé roky pôsobil v jej vedení. Pomohol naštartovať riešenie rôznych humanitárnych kríz doma i v zahraničí. Ako jeden z prvých novinárov sa venoval utečeneckej kríze v Európe. Za svoju prácu získal v roku 2015 ocenenie Biela vrana za dlhodobý prínos.
 
Anton Zajac
Úspech Andreja Kisku by mohol napodobniť práve Anton Zajac. Slováci už dokázali, že im nevadí úspech a vedia si zvoliť za prezidenta aj úspešného podnikateľa. Anton Zajac stál pri zrode americkej časti spoločnosti Eset.  Angažuje sa vo verejnom živote, ako napr. v neziskových projektoch Teach For Slovakia, Slovenská aliancia pre internetovú ekonomiku či Slovak American Foundation. (Podľa ruského ministerstva zahraničia je Eset spoločnosť ktorá spolupracuje so CIA)
 
Ján Lunter
Niektorí po ohlásení Lunterovej kandidatúry za župana BSSK prirovnávali tohto podnikateľa so sójovými výrobkami ku Kiskovi. Charizmatický podnikateľ má za sebou silný príbeh, dokázal si všetko vybudovať sám a aj keď by to nepotreboval, rozhodol sa postaviť Kotlebovi a pomôcť tak svojmu kraju. To sa mu podarilo a mnohým sa už jeho pozícia máli a radi by ho videli v prezidentskom kresle.  Lunter má určite charizmu, odhodlanie a v neposlednom rade za sebou dobrý tím, ktorý by mu k výhre mohol dopomôcť.
 
Viera Dubačová
Viera založila Divadlo z Pasáže, v ktorom hrajú ľudia s mentálnym postihnutím, čím výrazne pomohla pri ich začleňovaní sa do spoločnosti. Okrem toho je riaditeľkou Medzinárodného festivalu komunitného divadla a bola tiež ambasádorkou Európskeho roka boja proti chudobe, má teda skúsenosti s vystupovaním v zahraničí. bojuje proti extrémizmu a je jednou zo zakladateliek banskobystrickej iniciatívy Nie v našom meste.
Autorka na záver ešte medzi prezidentských kandidátov navrhla hokejistu Mira Šatana a herca Milana Lasicu.
 
Príspevok Pokroková novinárka predstavila svojich kandidátov na prezidenta. Nechýbajú Kaščák, Lunter, či Zajac zobrazený najskôr Hlavné správy.