Berlín 22. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Bernd Thissen)
 
Nemecká polícia pokračuje v intenzívnom pátraní po najmenej päťčlennej skupine maskovaných lupičov, ktorí v piatok ráno prepadli v centre Berlína vozidlo určené na prevoz peňazí

TASR/AP/DPA-Bernd Thissen

Minimálny počet aktérov lúpeže dokazuje aj videozáznam časti akcie, ktorý medzičasom zverejnilo internetové vydanie najčítanejšieho nemeckého denníka Bild.
Lupiči vyšli zrejme naprázdno, pretože časť ukoristených peňazí stratili na mieste činu a ďalšiu časť zanechali v opustenom vozidle, ktoré predtým použili na útek.
Polícii sa v noci na nedeľu podarilo objaviť aj druhý automobil, ktorý páchatelia využili na úteku. Stále však pátra po vozidle typu BMW, ktoré bolo zrejme súčasťou aktivít zločincov. Informácie priniesla v pondelok tlačová agentúra DPA.
O ich identite sa v nemeckých médiách špekuluje, nevylučuje sa účasť niekdajších teroristov z Frakcie Červenej armády (RAF), nemeckých, ale ani zahraničných zločineckých skupín na prepade.
Lupiči na úteku strieľali na policajnú patrolu, ktorá ich prenasledovala, avšak nikoho nezranili. Po tom, čo spôsobili viacero dopravných nehôd, opustili prvé poškodené vozidlo využité na útek a prestúpili do ďalšieho.
 
Príspevok Pokračuje pátranie po maskovaných lupičoch z Berlína zobrazený najskôr Hlavné správy.