Pojednávanie v prípade prípravy vraždy Čongrádyho speje k záveru

Bratislava 18. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Na Okresnom súde (OS) Bratislava I v pondelok pokračoval proces v kauze prípravy vraždy Petra Čongrádyho, jedného z bossov bratislavskej skupiny sýkorovcov. Na súde prehrali obrazový záznam. TASR informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.
Na snímke obžalovaný z vraždy v kauze Čongrády Peter H.

„OS Bratislava I rozhodol o ďalšom trvaní väzby obž. R. J. a D. Š. tak, že obžalovaných prepustil z väzby na slobodu, pričom väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Na posilnenie účinku dohľadu sú obžalovaní povinní podrobiť sa kontrole technickými prostriedkami – zariadením na určenie polohy kontrolovanej osoby,“ povedal Adamčiak pre TASR.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Súd odročil hlavné pojednávanie na 22. januára 2018, mali by na ňom odznieť záverečné reči.
Čongrádyho alias Čongiho zavraždili v roku 2004 na Pečnianskej ulici v Bratislave. Jeho smrť pripravovali už v roku 1999, avšak neúspešne. Pred súdom stojí pätica mužov – Sergej M., Peter H., Roman J., Dušan Š. a Vladimír Š. V prípade dokázania viny im hrozí až výnimočný trest. Vinu popierajú.
V tejto kauze nejde o prvý proces. Priami vykonávatelia vraždy sa v roku 2014 dohodli s prokurátorom a uzavreli dohodu o vine a treste. Beňo, ktorý strelcov koordinoval, dostal 15-ročný trest, strelec a svedok prebiehajúceho procesu Peter Kopera o tri mesiace menej a jeho komplic Smetana 14 rokov.
Čongrádyho zasiahli ho do hlavy a rôznych častí tela 24 ranami, na následky ktorých na mieste činu zomrel. Bol považovaný za jedného zo štyroch nástupcov, vplyvných osôb skupiny sýkorovcov, po zavraždení jej zakladateľa Miroslava Sýkoru.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)