História je na to, aby sa prepisovala.

Dnešná spoločnosť sa neustále posúva dopredu a s ňou aj vnímanie každodennej reality. Pred niekoľkými mesiacmi sa na našom webe objavil článok o mladom človeku s menom Rain Dove, ktorý sa síce narodil ako biologická žena, ale dnes o sebe rozpráva pomocou zámien oni a ich. Napriek tomu nerozoznáva jednotlivé pohlavia a považuje ich za sociálny konštrukt, a tak na svojom názore postavil aj vlastnú modelingovú kariéru.
 
Keďže pohlavia vôbec neuznáva, v praxi to znamená, že žije ako pohlavne neutrálny človek a nenecháva sa ovplyvňovať tým, čo spoločnosť považuje za ženské a mužské. Rain sa v minulosti vďaka vstupu do modelingu objavil v známych magazínoch ako Vogue, Elle či Cosmopolitan. Zaujímavé na jeho sériách fotografií je to, že nemá problém pózovať v ženskom, ale ani mužskom oblečení. Predstavuje preto nezvyčajný spôsob, ako značky dokážu dostať svoj produkt k obom pohlaviam.
 
Najnovšie však opäť raz prepísal históriu a to pomocou magazínu Diva. Možno si o ňom ešte nepočul, ale v skutočnosti ide o jeden z najpopulárnejších magazínov pre LGBTI ľudí. Rain sa v marcovom čísle objavuje priamo na titulnej stránke časopisu, čo sa doteraz nepodarilo ešte žiadnej pohlavne neutrálnej osobe. Nadšená z jeho prítomnosti na obálke je aj editorka magazínu Carrie Lyell, ktorá považuje marcové číslo za vydanie schopné výrazne zmeniť spoločnosť. O nič menej nadšený nie je ani samotný Rain, a tak bude zaujímavé sledovať, kam to až dotiahne.

Zobraziť galériu 6 galeria