Česko 7. marca 2018 (HSP/Foto:youtube)

V relácii českého Svobodného vysílače, ktorá sa minulý týždeň venovala zástupcom mimovládnych organizácií na Slovensku, ste sa mohli dopočuť okrem iného aj to, ktoré osoby sa v týchto organizáciach najviac angažujú
Záber z videa

Vo vysielaní odzneli tieto slová:
Ivetu Radičovú a Mikuláša Dzurindu mnohí Češi ešte poznajú. Boli známi masovou privatizáciou štátnych podnikov a reformami, ktoré spôsobili pokles životnej úrovne. Radičová predsedala Sorošovej Nadácii otvorenej spoločnosti. Iveta Radičová bola v roku 2005 vo funkcii ministerky práce sociálnych vecí a rodiny. Z tejto pozície poslala do nadácie Space 16 miliónov korún. Túto spoločnosť odvtedy vedie jej dcéra Eva Radičová Kelley. Na výplatnej listine tejto spoločnosti je aj Ivan Mikloš, ktorý Space spolu s Radičovou založil.
Známou osobnosťou na Slovensku je aj nezávislý analytik Grigorij Mesežnikov. Pracuje v Inštitúte pre verejné otázky, kde je jeho kolegyňou Oľga Gyarfášová, ktorá zároveň pracuje v spoločnosti Space dcéry Ivety Radičovej. Inštitút pre verejné otázky zakladal terajší poradca prezidenta Kisku Martin Bútora, ktorý sa vyskytuje aj v Nadácii otvorenej spoločnosti Georga Soroša spolu s Grigorijom Mesežnikovom.
Na Slovensku tiež pôsobí Aliancia fair play, ktorú vedie Zuzana Wienk, ktorá tiež pracuje pre Nadáciu otvorenej spoločnosti , výkonným riaditeľom ktorej je Ján Orlovský, tvrdý stúpenec proimigračnej politiky. Jeho konferencie navštevujú všetci členovia SaS. Za osoby priamo či nepriamo napojené na Sorošove organizácie označil český Svobodný vysílač aj Františka Šebeja, Štefana Hríba, Daniela Lipšica, Pavla Demeša, Eduarda Kukana, Petra Osuského, Františka Mikloška, Miroslava Lajčáka, Juraja Smatanu, Ondreja Starinského a Michala Havrana.
Vysílač ďalej pripomenul, že práve z týchto kruhov vznikli aktivity v spojení s webom konšpirátori.sk, ktorý vedú osvietení novinári, ktorí najlepšie vedia, čo by sme čítať nemali a čo treba blokovať.
Konšpirátori.sk, je mimovládny projekt, kde sú uverejňované antisystémove, proti únijné a proti aliančné weby, a rovnako proruské a národovecké weby. Stránka je zameraná na zadávateľov reklamy, na ktorých apeluje, aby reklamu z týchto “závadných webov” stiahli.
Podľa Svobodného vysílače majú mainstreamove média problém udržať si čitateľov pre stratu kredibility a dôvery. Čitateľov strácajú od roku 2014. Krízu spustilo nepravdivé informovanie o udalostiach na majdane na Ukrajine, keď sa novinári nechali najať americkými neoconmi. Boli to školenia na americkej ambasáde v Bratislave v januári 2015 a rovnaké školenia pre českých novinárov v marci 2015 na pôde amerického centra v Prahe. Tam bol nastavený spôsob informovania, ktorý znechutil značnú časť verejnosti, uviedol český Svobodný vysílač.