Podgorica 31. októbra 2018 (HSP/Foto:Foto: screenshot YouTube )
 
Podpredseda vlády Čiernej Hory a vodca Bosniackej strany Rafet Husović vo svojom prejave v parlamente vystúpil s iniciatívou pridať islamský polmesiac do erbu Čiernej Hory a na zástavu krajiny. Poukázal na to, že na erbe krajiny je prítomný kríž, ktorý sa však nespomína v ústave. Požiadal, aby v erbe Čiernej Hory bol aj islamský polmesiac

Na snímke Rafet Husović

  
„Verím, že požiadavka Bosniackej strany o zmene štátnych symbolov je úplne opodstatnená a zákonná. Táto iniciatíva je vyjadrením podpory našich voličov a neadresujeme ju politickým  stranám, ale celej modernej a občianskej Čiernej Hore,“ podčiarkol.
Podpredseda vlády dodal, že v čiernohorskej ústave nie je zmienka o kríže, ktorý je na súčasnom erbe krajiny, a preto pridanie islamského polmesiaca do erbu bude signálom, ako zdôraznil, „že dnešná Čierna Hora je skutočným stelesnením európskych hodnôt…“
Pripomeňme si, že Bosniacká strana, ktorá sa opiera na Bosniakov, vo voľbách, ktoré sa konali v roku 2016, získala dve kreslá v parlamente Čiernej Hory a vstúpila do vládnej koalície s Demokratickou stranou socialistov Mila Đukanovića.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Podpredseda vlády Čiernej Hory Rafet Husović navrhol pridať islamský polmesiac do erbu a na zástavu krajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.