Banská Bystrica 29. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Kotlebovci sa netaja tým, že sú za vystúpenie Slovenska z Európskej únie

Podpredseda Ľudovej strany Naše Slovensko Ing.Milan Uhrík, sa pokúsil priblížiť ich predstavu, o vystúpení z Európskej únie.

Podpredseda ĽS Naše Slovensko Milan UhríkPodpredseda ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík

”Vystúpením Slovenska z Európskej únie by došlo k situácii, kedy by sme nemuseli dodržiavať pre nás neakceptovateľné smernice a nariadenia z EÚ.”

Uhrík taktiež pripomína, že Slovensko ako malá členská krajina na ich prijímanie nemá takmer žiadny vplyv, ale kedže sme členom EÚ, musíme ich dodržiavať.

Uhrík dodáva, že smernice, “ktoré majú zmysel by sme mohli dodržiavať na základe dobrovoľnosti. Medzi ne patria napr. rôzne užitočné technické normy, ktoré umožňujú exportovať naše výrobky do západných krajín. Ostatné, pre nás nevýhodné smernice, by sme mohli s pokojným svedomím ignorovať.
Po vystúpení z EÚ jednoducho skončí pre Slovensko povinnosť spovedať sa za každý svoj krok Bruselu. Nórsko, Švajčiarsko, Rusko, Island nie sú v Európskej únii a vôbec nevyzerá, že im to chýba.”

Vedúcu úlohu Komunistickej strany sme vymenili za vedúcu úlohu Bruselu, myslí si Uhrík.

“EÚ, v ktorej žijeme, nie je skutočnou integráciou. Je len elitárskym zoskupením vzdialeným na míle bežným ľuďom. Som presvedčený, že súčasný model Európskej únie je neudržateľný. Po roku 2004 de jure, ústavne uznávame v čl. 7 Ústavy Slovenskej republiky, že vedúcou silou v našej spoločnosti a štáte je Európska komisia, pretože predpisy EÚ sú nadriadené slovenským zákonom. Takže vedúcu úlohu Komunistickej strany sme vymenili za vedúcu úlohu Bruselu. Toto všetko vystúpením z EÚ skončí,” píše Uhrík na oficiálnej stránke strany.

Podla Uhríka nám Európska únia vnucuje “zhubné teórie” ako napríklad genderová agenda, LGBTI, multikulturizmus a pod. SlovExitom by bol tomu podla neho koniec.

Posledná šanca ako zachrániť Slovensko pred ekonomickým zadlžovaním, je podla Uhríka len odchod z Európskej únie.

“Jedinou možnosťou a doslova záchranou pred ekonomickým zadlžovaním a zotročovaním Slovenska je znovu navrátenie suverenity Slovenskej republike, zastavenie predaja pôdy do zahraničia, vrátenie rozpredaných strategických podnikov naspäť do rúk štátu, obnovenie potravinovej sebestačnosti, podpora slovenských podnikateľov, slovenského priemyslu, poľnohospodárstva a potravinárstva. Musíme rozbehnúť domácu slovenskú výrobu a nie len dovážať a predávať cudzie výrobky. Vtedy sa naozaj zmenia aj podmienky života Slovákov, lebo systém bude fungovať pre Slovákov, pre blaho Slovenskej republiky a pre ľudí žijúcich na jej území. Slovenská republika sa už nebude musieť riadiť nezmyslami a diktátom z Bruselu, ale záujmom jej obyvateľov!”, píše Uhrík v závere svojho článku.

Samuel Poništ