Košice 19. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Košiciach)
 
Košickí policajti v troch prípadoch obvinili z prečinu poškodzovania cudzej veci 24-ročného Pavla z okresu Košice-okolie, ktorého príslušníci kriminálnej polície prichytili v utorok (17.4.) na Braniskovej ulici v Košiciach so zapaľovačom a novinami v ruke. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, spomínaný muž stál pri otvorenej smetnej nádobe a predtým podpálil dve ďalšie.

Podpaľač kontajnerov v Košiciach spôsobil škodu za viac ako 10.000 eur

“Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž koncom januára tohto roka podpálil tri plastové kontajnery na odpad na Toryskej ulici. V polovici marca na siedmich uliciach v mestskej časti Košice – Západ založil požiar 23 plastových kontajnerov na odpad. V dôsledku požiarov došlo na Rožňavskej ulici k obhoreniu v blízkosti zaparkovaného vozidla značky Citroën Berlingo. V utorok (17.4.) dopoludnia podpálil dva plastové kontajnery, jeden na Komenského ulici a druhý na Letnej,” spresnila Mésarová.
Obvinený muž svojím konaním spôsobil poškodeným spoločnostiam celkovú škodu vyčíslenú na viac ako 10.000 eur. Podľa hovorkyne bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.
 
Príspevok Podpaľač kontajnerov v Košiciach spôsobil škodu za viac ako 10.000 eur zobrazený najskôr Hlavné správy.