Turčianske Teplice 7. júna (TASR/HSP/Foto:TASR-polícia)

Polícia upozorňuje občanov, aby si ani pri krátkom opustení vozidla v ňom nenechávali rôzne cenné veci
Martinským kriminalistom sa dôslednou operatívno-pátracou činnosťou podarilo odhaliť podozrivého z majetkovej trestnej činnosti. Zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci vyšetrovateľ obvinil 40-ročného Jána z Martina, ktorému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. TASR o tom dnes informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.
Obvinený muž sa mal začiatkom marca v Turčianskych Tepliciach vlámať do odstaveného motorového vozidla Kia Sportage

“Obvinený muž sa mal začiatkom marca v Turčianskych Tepliciach vlámať do odstaveného motorového vozidla Kia Sportage a z jeho priestoru odcudziť príručnú tašku, v ktorej bola peňaženka s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou, mobilný telefón, hodinky a prsteň z bieleho kovu. Uvedeným konaním vznikla celková škoda v predbežnej výške 1832 eur,” konštatoval hovorca.
Polícia upozorňuje občanov, aby si ani pri krátkom opustení vozidla v ňom nenechávali rôzne cenné veci. Odporúča skontrolovať uzamknutie auta aj fyzicky a nespoliehať sa len na centrálne uzamykanie. Je lepšie parkovať na strážených a osvetlených parkoviskách.
“Treba si uvedomiť, že auto nie je výklad ani pancierový trezor. Ak už dôjde k vykradnutiu vozidla, je veľmi dôležité ničoho sa nedotýkať, nesadať do vozidla, nakoľko by mohlo dôjsť k zničeniu stôp, ktoré môžu identifikovať páchateľa protiprávneho konania,” dodal Moravčík.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.