Praha 16. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Podozrivými z vraždy 58-ročnej pumpárky na benzínovej stanici v stredočeskej obci Nelahozeves z 3. decembra 2018 sú 30-ročný David Š. a jeho rovesník Ivan H., ktorí spolu bývali v rovnakej štvrti v meste Kralupy nad Vltavou a priatelili sa aj na Facebooku. Kriminalistov priviedol na ich stopu jeden z účastníkov lúpežného prepadnutia, ktorý udal strelca, informoval v stredu portál Novinky.cz s odvolaním sa na zdroj oboznámený s prípadom

Ilustračné foto

“Prehovoril a udal strelca, pretože mu vraj dal z prepadu len 2000 korún (78 eur),” povedal zdroj.
Stredočeská polícia odmietla v utorok poskytnúť akékoľvek podrobnosti o prípade a dodala, že ich oznámi na stredajšej tlačovej konferencii. Kriminalisti zatiaľ vypočúvajú ľudí z blízkeho okolia podozrivých, ktorých zadržali už v noci na utorok. Polícia podnikla aj domové prehliadky.
Pumpárka zahynula vlani 3. decembra počas nočnej služby. V tom čase bola na pumpe sama. Zo zločinu existuje kamerový záznam, ktorý polícia v minulých dňoch zverejnila. Je na ňom zachytené, ako dvaja páchatelia vbiehajú dovnútra a prvý z nich bez rozmýšľania do ženy strieľa.
Jeho komplic uteká za predajný pult, z ktorého vezme kartóny cigariet. Strelec potom vezme pokladnicu s finančnou hotovosťou. Údajne v nej bolo nanajvýš niekoľko desiatok tisíc českých korún.
Páchateľom hrozí 15-20 rokov väzenia, prípadne výnimočný trest. Neskôr vyšlo najavo, že pumpárka sa nebránila a snažila sa ukryť v zadnej miestnosti. Náboj ju údajne zasiahol cez zatvorené dvere.
Davida Š. zadržala zásahová jednotka v pondelok večer v radovom dome v obci Vojkovice v okrese Mělník, kde pravdepodobne v posledných mesiacoch žil so svojou tehotnou partnerkou.
Jeho kamarát Ivan H. bol aktívny na Facebooku. Posledný príspevok zverejnil v nedeľu. Na Nový rok tam dal svoju fotografiu, na ktorej sedí s plechovkou piva na posteli, a k nej text “pokoj pred búrkou”.
Tento muž býva v rovnakej štvrti Kralúp ako rodičia prvého zadržaného, dodal informáciu spravodajský portál Novinky.cz.
 
Príspevok Podozrivý z vraždy pumpárky údajne udal strelca, z lúpeže dostal iba 2000 Kč zobrazený najskôr Hlavné správy.