Rím 6. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:IG)

Nigérijčan Innocent Oseghaleho (29), drogový díler, ktorého podozrievali z minulotýždňovej brutálnej vraždy 18-ročnej Pamely Matropietrovej z Ríma, už nie je podozrivým z tohto hrdelného zločinu.
Na snímke 18-ročná Pamela, ktorú našli rozštvrtenú vo vreciach bez vnútorných orgánov

Ako informovali talianski vyšetrovatelia, Afričan síce s pomocou komplica rozštvrtil telo obete a uložil jej telesné pozostatky do dvoch kufrov, dievčinu však nezavraždil. Tínedžerka zomrela na predávkovanie heroínom, ktorý jej Nigérijčan predal.
Nigérijčan, ktorý sa stal hlavným podozrivým zo zločinu po tom, čo v jeho byte našla polícia skrvavený odev zavraždenej tínedžerky i sekeru, ktorú použil na rozkúskovanie tela obete, od začiatku vyšetrovania popieral, že by bol spáchal vraždu.
Tínedžerka zmizla v pondelok 29. januára zo zariadenia pre drogovo závislých v Corridonii v okolí mesta Macerata, kufre s jej telesnými pozostatkami sa v neďalekej Pollenze našli o dva dni neskôr.
Doteraz z vraždy podozrivý Afričan zrejme tínedžerke predal drogu, po jeho krajanovi-komplicovi, ktorý pomáhal s rozkúskovaním tela obete, sa pátra.
Talianska polícia varovala medzičasom pred ďalšími pokusmi o eventuálnu pomstu za tínedžerkinu smrť, akou mala byť i sobotňajšia streľba z Maceraty, po ktorej skončilo šesť migrantov z Afriky vo veku 22-33 rokov z Mali, Gambie, Ghany a Nigérie, päť mužov a jedna žena, so strelnými zraneniami v nemocnici. Žiadny z nich medzičasom nie je v ohrození života.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.