Haag 5. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-/Peter Dejong)

Všetky osoby podozrivé zo zostrelenia malajzijského dopravného lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ku ktorému došlo v júli 2014 na východe Ukrajiny, budú súdené v Holandsku. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie holandskej vlády
Na archívnej snímke sinovinári si fotia zrekonštruovanú prednú časť lietadla malajzijskej leteckej spoločnosti Malaysia Airline, let MH17

Holandský minister zahraničných vecí Bert Koenders uviedol, že k rozhodnutiu súdiť v Holandsku podozrivých zo zostrelenia malajzijského lietadla dospeli spoločne krajiny, ktoré incident vyšetrovali, teda Austrália, Belgicko, Malajzia, Ukrajina a Holandsko.
Boeing 777 malajzijských aerolínií, smerujúci z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, zostrelili 17. júla 2014 nad oblasťou východnej Ukrajiny, ktorá bola pod kontrolou proruských separatistov. O život prišlo všetkých 298 ľudí na palube, väčšinu obetí tvorili Holanďania. Okrem nich boli na palube zostreleného boeingu občania ďalších 17 štátov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.