Bratislava 30. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Podozrenie voči podozrivým z priameho vykonania vraždy bolo už pár týždňov, išlo len o stanovenie termínu zásahu. V dnešnej diskusnej relácií televízie Markíza Na telo to uviedol právny zástupca rodiny zavraždeného Jána Kuciaka Daniel Lipšic

Na snímke Daniel Lipšic

Advokát rodiny Lipšic verí vyšetrovaciemu tímu. „Je dosť možné, že ľudia, ktorí zorganizovali vrahov, nevedeli o tom, kto rozhodol o likvidácii Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ pripustil Lipšic. Podľa neho všetkým obvineným hrozí doživotie. Tiež si myslí, že ak nebudú chcieť byť odsúdení na doživotie, v nejakej fáze budú mať motív rozprávať.
Lipšic si myslí, že ani vrahovia nepoznajú identitu objednávateľa. Obvinená Alena Z., ktorú zadržali v Komárne, je podľa neho tiež len súčasťou reťaze. „Zatiaľ je to neznáma osoba, objavili sa informácie o prepojení na talianske aj slovenské mafiánske skupiny. Zatiaľ nič viac o nej nevieme. Verím, že nebude trvať dlho, kým sa dozvieme, kto si to objednal,” dodal. Podľa neho dôvodom, prečo páchatelia neušli do zahraničia, je, že neverili vo vyšetrenie prípadu, keďže to trvá sedem mesiacov a na začiatku polícia urobila chyby. „Druhým dôvodom, prečo ostali na Slovensku, je nedostatok peňazí,” povedal Lipšic. Bývalá prokurátorka a advokátka Eva Mišíková uviedla v relácií Na telo, že odmena za vraždu závisí od mnohých okolností, ale zvyčajne ide o niekoľko desiatok tisíc eur.
Lipšic nekomentoval, či je do vraždy zapletený aj Marián Kočner. „Mal neuveriteľné postavenie na Slovensku. Vo väzbe je vďaka konkrétnym poctivým vyšetrovateľom a prokurátorom. Sme v politickej situácii, keď zásah zhora už nie je možný,” dodal.
 
Príspevok Podozrenie voči podozrivým z vraždy Kuciaka bolo pár týždňov, tvrdí Lipšic zobrazený najskôr Hlavné správy.