Bratislava 27. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Ministerstvo pôdohospodárstva a Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) majú vážne podozrenie z cieleného subvenčného podvodu na poľnohospodárskych plochách na východnom Slovensku. V tejto súvislosti podali v utorok trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP), spustili kontrolu a avizujú ďalšie vážne opatrenia. Informovali o tom dnes ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) a šéf PPA Juraj Kožuch.

Na snímke ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a vpravo generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraj Kožuch

 
Matečná pre odhalené pochybenia odvolala riadiacich pracovníkov Výskumného ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy
V súvislosti s kauzou agrodotácií na východnom Slovensku boli odhalené pochybenia v činnosti Výskumného ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy (VÚPOP). Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (nominantka SNS) dala preto príkaz na odvolanie zodpovedných riadiacich zamestnancov ústavu, ktorí sú zodpovední za správu a digitalizáciu systému. Výskumný ústav tiež príde o svoju kompetenciu v tejto oblasti a dôjde k bezodkladnému presunu celého odboru diaľkového prieskumu zeme a geoinformatiky pod Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA).
 

 
Správy aktualizujeme.
 
Príspevok Pôdohospodárska platobná agentúra podala v kauze agrodotácií trestné oznámenie pre možný podvod zobrazený najskôr Hlavné správy.