Nitra 29. septembra 2019 (HSP/Foto:MsÚ Nitra)

V poradí 28. ročník divadelného festivalu ponúka od 27. septembra do 2. októbra takmer 60 podujatí určených pre dospelé i detské publikum. Nadviaže v nich na ústrednú tému festivalu, ktorou sú podoby slobody

Ilustračné foto

V slovenskej časti festivalu sa predstaví Bratislavské bábkové divadlo, Divadlo Aréna Bratislava, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Činohra Slovenského národného divadla, zoskupenie Med a prach a Prešovské národné divadlo. V zahraničnom programe diváci uvidia produkcie z Ruska, Nemecka, Poľska, ale aj z Českej republiky a Maďarska.

V diskusiách, workshopoch, happeningoch, koncertoch, detskom programe a na ďalších akciách budú okrem toho rezonovať témy ochrany prírody, dôležitosť slobody slova, naliehavosť tolerancie a ochoty pomôcť.

„Naše úvahy sa budú týkať slobody občianskej, umeleckej, politickej, slobody zvierat i slobody prírody,“ informovala riaditeľka festivalu Darina Kárová.

Centrom sprievodného programu je Svätoplukovo námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre a Festivalový stan. Sprievodný program v piatok 27. septembra odštartujú divadelné predstavenia pre deti a akcie zo sekcie Festival deťom.

Dnes večer, počas prvého dňa festivalu sa odohrá otvárací koncert v podaní Agi Hlavenkovej & band, ktorý bude spojený s odhalením Steny slobody. Na tú budú môcť okoloidúci napísať alebo nakresliť svoju vlastnú predstavu slobody.

V rámci sprievodného programu sa ľudia môžu tešiť na viacero filmových projekcií a koncertov. Okrem spomínaného otváracieho koncertu čakajú návštevníkov koncerty Kiero Grande, Basostroja a Mariána Slávku a DJ set od Galaxia soul. Okrem toho sa každý deň okrem hlavného programu odohrajú viaceré divadelné predstavenia.

Ľudmila Synaková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj