Bratislava 10. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Zhromaždenia, ktoré sa konali v piatok (9.3.) naprieč celým Slovenskom, ale i vo svete, označila strana SaS za občiansku vzburu proti arogancii moci a neprávosti. Uvádza to predseda SaS Richard Sulík s členmi strany Ľubomírom Galkom, Janou Kiššovou a Luciou Ďuriš Nicholsonovou vo svojom stanovisku. 

Lucia Ďuriš Nicholsonová

“Nepotvrdilo sa kuvikanie Roberta Fica (Smer-SD) o útokoch na verejné budovy. Na protestoch sa zúčastnili občania všetkých vekových kategórií, i tí, ktorí sa narodili po roku 1989. Všetkým patrí vďaka za odvahu vyjadriť svoj postoj,” uvádza sa v stanovisku.
Ľudia chcú podľa liberálov dve veci. “Spravodlivý štát a vládu, ktorá bude spravodlivosť v štáte pestovať, nie ju ničiť. V piatok na slovenských námestiach bolo všetkým jasné, že spravodlivý štát je možný len bez vlády Roberta Fica,” tvrdí SaS. Podľa nich existuje len jediná cesta, a tou sú predčasné parlamentné voľby, z ktorých vyjde demokratická vláda.
Liberáli naznačujú, že nastala doba, keď sa pod požiadavkou uskutočnenia predčasných parlamentných volieb zjednocuje celá spoločnosť. “Občania týmto vysielajú vláde Roberta Fica a poslancom vládnej koalície silný a jasný odkaz: Podporte pád tejto vlády a hlasujte za predčasné voľby. Slovensko je stále demokratickou krajinou a sme presvedčení, že ňou aj zostane,” píše sa vo vyhlásení.
 
Príspevok Podľa SaS, na námestiach sa ukázalo, že spravodlivý štát je možný len bez vlády Roberta Fica zobrazený najskôr Hlavné správy.