Bratislava 27. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Zrušenie projektu Nord Stream 2 by bola primeraná reakcia Nemecka a Európskej únie na pokračujúcu agresiu Ruska voči Ukrajine, tvrdí strana Sloboda a Solidarita

Na snímke predseda SaS Richard Sulík

„Plánovaný plynovod Nord Stream 2 je v daných politických reáliách klinom do súdržnosti Európskej únie, ktorý využívajú jej kritici,“ povedal predseda SaS Richard Sulík a pokračoval: „Je krajne farizejské, aby európske energetické spoločnosti s tichou podporou svojich vlád pracovali na vylúčení Ukrajiny a ďalších tranzitných krajín vrátane Slovenska z tradičnej prepravy ruského plynu do západnej Európy, ale na druhej strane sa pohoršovali nad agresiou Ruska voči svojmu najbližšiemu susedovi.“
Európska verejnosť potrebuje podľa SaS jasné, principiálne postoje Európskej únie a členských štátov voči ruskej expanzívnej politike.
„Slovensko ako člen EÚ má neblahú historickú skúsenosť s ruskou okupáciou a terorom, ktorý zadusil slobodu a demokraciu v našej krajine na dlhé roky. O to viac súcití s ukrajinským ľudom,“ tvrdí poslanec NR SR a tímlíder SaS pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.
Liberáli vyzývajú vládu Slovenskej republiky, aby zvýšila tlak na zrušenie projektu Nord Stream 2, ktorý podľa nich nemá opodstatnenie z hľadiska európskej energetickej bezpečnosti, ale ktorý ekonomicky poškodí štáty strednej a východnej Európy a prinesie výhody Ruskej federácii.
Redakciu informoval Róbert Buček, hovorca SaS.
 
Príspevok Podľa SaS by EÚ a Nemecko mali zrušiť projekt Nord Stream 2: “Bola by to primeraná reakcia na pokračujúcu agresiu Ruska” zobrazený najskôr Hlavné správy.