Madrid 18. septembra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-John Walton)
 
Peter Sagan ako trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike prekvapil vyjadrením, že cyklistka je divácky málo atraktívny šport a sám ako divák si pozrie len posledných päť kilometrov pretekov. Uviedol to pre španielsky denník El País.

Na snímke Peter Sagan

Sagan priznal, že väčšinou vydrží sledovať iba úplný záver pretekov. “Ťažko sa to vysvetľuje. Keď sledujem 200-kilometrové preteky a zapnem televíziu keď zostáva do konca 100 km, je to nezáživné sledovanie – stále to isté niekedy až do 20 kilometra do cieľa. Jednoducho pri tom zaspávam. Keď sa potom zobudíte na záverečných desať, päť či jeden kilometer, šanca že sa bude diať niečo zaujímavé, je oveľa väčšia. Takto to zrejme vníma väčšina. Sledovanie cyklistiky je pre mňa nuda. Stačí mi, keď si pozriem záverečných päť kilometrov,” uviedol Sagan pred návratom do Monaka, kde započne záverečnú prípravu na MS v cyklistike.
Sagan prvýkrát od roku 2011 dokončil Vueltu, ktorá pre neho bola najmä prípravou na vrchol sezóny – Majstrovstvá sveta v rakúskom Insbrucku. Aj keď to bude veľmi ťažké, slovenský fenomén sa pokúsi o štvrtú obhajobu titulu majstra sveta.
Sagan si už na dúhový dres zvykol, no organizátori tento rok pripravili extrémne náročnú trať vhodnú skôr pre vrchárov. Porcia 5-tisíc nastúpaných metrov je niečo, čo sa len tak nevidí ani v najťažších horských etapách na Vuelte či Tour de France. Trojnásobný obhajca v rozhovore El País priznal, že jeho šance sú minimálne.
„Bude to pre mňa veľmi ťažké. Zrejme tam budem len do počtu, no idem tam, lebo to dlhujem svojej krajine. Uvidíme ako to dopadne, no nerobím si veľké nádeje,” uviedol Sagan.
 
 
Príspevok Podľa Sagana je cyklistika divácky nudný šport, sám vydrží pozerať len niekoľko záverečných kilometrov zobrazený najskôr Hlavné správy.