Moskva 31. marca 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Kirsty Wigglesworth)
 
Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že britská polícia na londýnskom letisku Heathrow v piatok prehľadala lietadlo patriace ruskej štátnej leteckej spoločnosti Aeroflot. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ruský rezort diplomacie. Podľa britských médií londýnska Metropolitná polícia tieto správy dôrazne poprela

Ilustračné foto

Príslušníci britskej polície vstúpili na palubu dopravného lietadla Airbus A321 smerujúceho z Moskvy po tom, ako v piatok popoludní pristálo na londýnskom letisku Heathrow, píše ruská tlačová agentúra TASS.
Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová uviedla, že britskí policajti následne požiadali členov posádky lietadla vrátane kapitána, aby kvôli vykonaniu prehliadky kabínu opustili. Kapitán však odmietol odísť a polícia lietadlo prehľadala aj v jeho prítomnosti.
Podľa portálu britského denníka The Mirror londýnska Metropolitná polícia prehliadku Airbusu na letisku Heathrow poprela.
Spravodajská stanica BBC informovala, že britské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že na palubu lietadla na londýnskom letisku vstúpili príslušníci tamojšieho colného úradu. Bližšie informácie k prípadu neposkytli.
Zacharovova v súvislosti s tým dodala, po Skripaľovej afére ide zo strany Británie o “ďalšiu provokáciu”.
 
Príspevok Podľa Ruska britská polícia prehľadala ruské lietadlo, polícia to poprela zobrazený najskôr Hlavné správy.