Podľa prieskumu najčítanejšími denníkmi v prvom polroku boli Nový čas, Pravda a Sme

Bratislava 19. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Najčítanejšími celoštátnymi denníkmi v prvom a druhom kvartáli roku 2017 boli Nový čas, Pravda a Sme. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu MML–TGI, ktorý predstavila spoločnosť Median SK.
Ilustračné foto

Nový čas si udržal líderskú pozíciu, čítalo ho 14,7 percenta populácie, čo predstavuje 660.000 čitateľov. Čítanosť denníka Pravda bola na úrovni 6,1 percenta a Sme ju mal na úrovni 5,6 percenta. Záujem o všetky tri tituly sa medziročne udržal zhruba na rovnakej úrovni.
Prieskum zisťoval, ktoré posledné vydanie novín čítali ľudia z cieľovej skupiny 14 až 79 rokov. Na ďalších priečkach v čítanosti denníkov skončil Plus jeden deň (5,4 percenta), Šport (3,8 percenta), Korzár (3,1 percenta), Hospodárske noviny (2,9 percenta), Denník N (2,3 percenta), Új Szó (1,4 percenta), Košice:dnes (0,3 percenta) a Prešovský večerník (0,2 percenta).
Národný prieskum MML–TGI, zameraný na spotrebné správanie, médiá a životný štýl, realizuje spoločnosť Median SK kontinuálne od roku 1997. Prieskum za prvý a druhý kvartál 2017 bol realizovaný v období od 9. januára 2017 do 25. júna 2017.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)