Praha 6. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Víťazom volieb v Česku by sa v januári stalo hnutie ANO s podporou 30,5 percenta. Sociálni demokrati (ČSSD) majú s Pirátmi rovnakú podporu 12,5 percenta, občianski demokrati 12 percent a komunisti osem.
Na snímke predseda hnutia ANO Andrej Babiš

Podpora hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD) je sedem a pol percenta a ľudovcov päť percent. Vyplýva to z volebného modelu českého Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM), ktorý zverejnil v utorok spravodajský server Novinky.cz.
Do Poslaneckej snemovne by sa podľa tohto modelu nedostala strana TOP 09 s podporou štyroch percent ani Starostovia s tromi percentami. Na voľbách by sa zúčastnilo 66 percent oprávnených voličov.
“Dá sa pozorovať pokles hodnôt vo volebnom modeli u ANO a istý nárast u ČSSD. Ani v jednom z prípadov nie je však tento rozdiel štatisticky významný a nedá sa teda v tejto chvíli povedať, či je spôsobený zmenou názorov populácie alebo náhodným kolísaním meraní,” uviedla agentúra CVVM.
Podpora ANO bola v decembri 35,5 percenta a u ČSSD desať percent, pripomínajú Novinky.cz.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.