Praha 23. februára 2018 (HSP/Foto:thestreet.com)
 
Americký miliardár Ray Dalio sa domnieva, že v USA na 70 percent pocítia ďalšiu ekonomickú recesiu počas najbližších štyroch rokov. Zakladateľ významného investičného fondu Bridgewater Associates to uviedol pre agentúru Reuters.

Na snímke miliardár Ray Dalio

“Pravdepodobnosť recesie pred budúcimi prezidentskými voľbami v roku 2020 je pomerne vysoká, možno 70 percent,” uviedol v stredu Dialo.
Dalio takisto podotkol, že americká ekonomika v súčasnosti nestojí pred výraznejšou bublinou. Zároveň dodal, že nemusí trvať dlho, kým sa tam dostanete a potom prejdete na fázu poklesu.
V tejto udalosti sa Lawrence Summers, bývalý minister financií a bývalý prezident Harvardskej univerzity, spýtal Dalia, čo by poradil individuálnym investorom, ktorí po dlhých rokoch neustáleho nárastu zažili nedávne turbulencie na trhu. Dalio povedal, že investori by nemali podľahnúť panike a mali by mať zdravý plán. “Ak ľudia pocítia strach až po veľkom páde trhu, je už príliš neskoro,” povedal Dalio a dodal, že ľudia by mali kupovať, keď majú strach alebo obavy a predávať, keď tieto obavy nemajú.
Daliov fond investoval približne 160 miliárd dolárov, jeho zakladateľ pred rokom odstúpil od každodenných operácií fondu, ale jeho názory na trhy a ekonomiku sú stále veľmi pozorne sledované.
Aktuálne ekonomika USA vyzerá celkom zdravo. Hrubý domáci produkt Spojených štátov sa v minulom roku zvýšil o 2,3 percenta, tempo jeho rastu tak zrýchlilo z predvlaňajších 1,5 percenta. Administratíva súčasného prezidenta Donalda Trumpa si stanovila za cieľ dosiahnutie trojpercentného hospodárskeho rastu. Okrem nedávno schválenej daňovej reformy chce ekonomiku podporiť napríklad obmedzením regulácie či investíciami do infraštruktúry. Niektoré rozpačité rozhodnutia Donalda Trumpa v spojitosti s nafúknutím viacerých trhov by mohli v nasledujúcich rokoch spôsobiť stagnáciu ekonomiky.
Prognózy známeho investora netreba brať ľahkovážne, v minulosti totiž predpovedal finančnú krízu z roku 2008.
 
Príspevok Podľa miliardára Dalia Spojené štáty v najbližších rokoch zažijú hospodársku recesiu zobrazený najskôr Hlavné správy.