Podľa Merkelovej sú myšlienky všetkých zainteresovaných teraz s príbuznými obetí a zranených ležiacich v nemocniciach. „A práve im dlhujeme čo možno najlepšie odvedenú prácu,“ zdôraznila Merkelová. 

Súčasne vyjadrila nádej, že sa hľadaného podozrivého podarí zadržať už v krátkom čase. Šéfka spolkovej vlády nezabudla oceniť vysokoprofesionálnu prácu spolupracovníkov Spolkového kriminálneho úradu a podčiarkla, že bola v uplynulých dňoch veľmi hrdá na veľmi uvážlivú reakciu značného počtu ľudí na súčasnú situáciu.

Angela Merkelová vyzdvihla aj fungujúcu medzinárodnú spoluprácu konštatujúc: „Je dobré vedieť aj to, ako sme prepojení na medzinárodnej úrovni, ako bez ťažkostí funguje spolupráca aj s príslušnými úradmi iných krajín, mnohé z ktorých majú už skúsenosti s útokmi.“

Thomas de Maiziere potvrdil, že sa odtlačky prstov hľadaného podozrivého Tunisana Anisa Amriho našli na kabínke kamióna, ktorý vrazil do návštevníkov jedného z berlínskych vianočných trhov. Dodal, že sa objavili aj iné indície naznačujúce, že hľadaný podozrivý je skutočne páchateľom útoku v Berlíne. Kancelárka a dvaja ministri jej kabinetu sa v sídle BKA informovali o stave vyšetrovania útoku, ktorý si vyžiadal 12 životov a najmenej 48 zranených.