Berlín 11. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)
 

Podľa kancelárky Angely Merkelovej Nemecko dnes čelí trom výzvam, medzi ktoré patrí pravicový radikalizmus, antisemitizmus a násilie zo strany jednotlivých utečencov. Navzdory nepokojom v Chemnitzu kancelárka umiestila násilie, ktoré páchajú utečenci, až na tretie miesto.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Násilie, ktoré páchajú utečenci je len na treťom mieste v rebríčku výziev, ktorým čelí Nemecko. A to navzdory posledným nepokojom v Chemnitzu. Násilie utečencov predstihlo pravicový radikalizmus a antisemitizmus.
Na tlačovej konferencii v Berlíne to v pondelok povedal hovorca kancelárky Angely Merkelovej Steffan Seibert.
„Je pre nás úplne jasné, že čelíme trom výzvam. Jednou je zvyšujúci sa pravicový radikalizmus v Nemecku. Ďalší je znepokojivý antisemitizmus, ktorý stále znovu masívne ohrozuje židovský život v krajine, u ktorého sme radi, že tu znovu je a že kvitne. A tretia výzva sú samozrejme tiež násilné zločiny spáchané jednotlivými utečencami,” uviedol Seibert, podľa ktorého sa ale všetkým trom dá čeliť len prostriedkami právneho štátu.
 

Príspevok Podľa Merkelovej je násilie utečencov až na treťom mieste medzi problémami, ktorým Nemecko čelí zobrazený najskôr Hlavné správy.